فاینتک یعنی

 به سرعـت تکنولـوژی      ​​​​​​​             به دقـت دانـش مـالی

سایت شرکت فاینتک در حال بروزرسانی می باشد

صندوق خصوصی اعتبار سرمایه نو آفرین

معرفی صندوق خصوصی (PE)
امروزه یکی از مهمترین مشکلات بنگاه‌ها و کسب‌ و کارهای کشور مسئله تامین مالی است. بخشی از علت عدم جریان پیدا کردن نقدینگی به سمت بنگاه‌ها و کسب و کار‌ها به مشکلات کلان نظام بانکی برمی‌گردد اما نمی‌توان عدم وجود ابزارها و نهادهای مالی و سرمایه‌گذاری قابل اعتماد و منطبق با نیازها و شرایط کشور را نیز در این زمینه نادیده گرفت.

در بازارهای مالی بین‌المللی ابزارها و نهادهای مختلفی وجود دارد که با توجه به تمایلات و سلیقه‌های سرمایه‌گذاران و نیازهای بنگاه‌ها اختصاصی  ‌شده‌اند. در ایران هم چندسالی است که سرمایه‌گذاری جسورانه (VC) و شرکت‌های استارتاپی مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است، اما این حوزه به دلیل اینکه با شرکت‌های در محله بذری (seed) و یا در مرحله توسعه‌ی اولیه سروکار دارند، برای بسیاری از سرمایه‌گذاران جالب توجه نیست چراکه این دسته از سرمایه‌گذاران بیشتر به دنبال کسب و کارهایی‌اند که تا حدی به بلوغ رسیده‌باشند. این نوع از سرمایه‌گذاری در واقع منطبق با فعالیت‌ها و عملکرد نهادهایی است که از آنها به نام صندوق‌های سرمایه‌گذاری خصوصی (Private Equity Fund) یاد می‌شود.

این نوع صندوق‌ها با جمع‌آوری منابع از سرمایه‌گذاران، در طی یک دوره هفت تا ده ساله اقدام به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های خصوصی کوچک و متوسط و یا شرکت‌های دچار بحران می‌کنند،‌ آنها را رشد، توسعه و ارتقا می‌دهند و در نهایت با عرضه سهام آنها به دیگر سرمایه‌گذاران و یا حتی در بورس، بازدهی قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران خود رقم می‌زنند.


صندوق خصوصی (PE) در ایران
در ایران اما دستورالعمل تاسیس و راه‌اندازی صندوق‌های خصوصی در سال نود‌و‌هفت به‌وسیه سازمان بورس و اوراق بهادار تهیه و ابلاغ شد. واحدهای این صندوق‌ها به شکل قابل معامله در بورس هستند، ساختار حاکمیت شرکتی‌ آنها در قالب واحدهای ممتاز، که تشکیل دهنده مجمع صندوق‌ هستند، و واحدهای عادی اداره می‌شود. تصمیمات سرمایه‌گذاری آن با مسئولیت مدیر صندوق، در چارچوب مصوب مجمع، و با کمک کمیته سرمایه‌گذاری، اتخاذ می‌شود.​​​​​​​

معرفی صندوق خصوصی اعتبار سرمایه نو‌آفرین​​​​​​​

فاینتک درخواست تاسیس اولین صندوق خصوصی ایران را در سال ۱۳۹۸ به فرابورس ارائه و سپس مجوز فعالیت این صندوق را در خردادماه ۹۹ دریافت نمود. ساختار و موسسین این صندوق به شرح زیر می‌باشد.

راهبرد سرمایه‌‌گذاری صندوق اعتبار سرمایه نو‌آفرین
راهبرد کلی سرمایه‌گذاری صندوق “نوآور” سرمایه‌گذاری از طریق تملک ۱۷ تا ۳۵ درصدی سهام در شرکت‌هایی است که قابلیت پذیرش در فرابورس (حداقل در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط فرابورس) را داشته باشند تا به این طریق صندوق بتواند با تامین مالی آنها موجب رشد و توسعه آن شرکت‌ها شده و به موازات شرایط پذیرش آن‌ها را نیز فراهم نماید. در انتها نیز استراتژی خروج صندوق واگذاری سهام خود در عرضه اولیه سهام در فرابورس می‌باشد.​​​​​​​

فرآیند سرمایه‌گذاری در صندوق اعتبار سرمایه نو‌آفرین​​​​​​​

به طور کلی متقاضیان تامین مالی از این صندوق باید فرآیند زیر را طی کنند:

متقاضیان می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن 42417000-۰۲۱ داخلی ۱۲۷ تماس گرفته و یا از طریق فرم‌های زیر درخواست خود را ثبت نمایند:

 درخواست سرمایه گذاری صندوق اعتبار سرمایه

برای مشاوره تماس بگیرید
ارسال اطلاعات و فرم ها

اطلاعات تماس

تهران، شهرک غرب، انتهای بلوار دریا، شهید نورانی،خیابان فخار مقدم، نرسیده به بوستان دوم، پلاک 24، طبقه 3

۰۲۱ - 42417000

info@irfintech.com

هر سوالی دارید با ما در ارتباط باشید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش