ارزش‌گذاری:

​​​​​​​تیم ارزش‌گذاری شرکت متشکل از متخصصین شناخته‌شده و با تجربه در این حوزه و همچنین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های برتر کشور در سطوح کارشناسی ارشد و دکتری در رشته مدیریت مالی است. این تیم دارای بیش از ۱۰ سال سابقه در حوزه ارزش‌گذاری در صنایع مختلفی نظیر بانک، ITC، سرمایه‌گذاری، پالایشگاهی، بیمه‌ای، فولادی، سیمانی، هلدینگ‌ها، هواپیمایی، خودرویی، فروشگاهی، خدمات الکترونیک، کشاورزی، قطعه‌سازی و … است. از جمله سوابق دیگر مجموعه ارزش‌گذاری بیش از ۶۰ درصد از عرضه‌های اولیه مرتبط با اصل ۴۴ در بورس اوراق‌ بهادار است. در این زمینه قابل ذکر است که گزارش‌های ارزش‌گذاری شرکت علاوه بر مهر شرکت به عنوان یک نهاد مالی تحت نظارت سازمان بورس با مهر کارشناس رسمی دادگستری نیز ارائه می‌گردد.

ادامه خدمات مالی

خدمات مشاوره مالی

ارزش‌گذاری
مشاوره و پذیرش
تجدید ساختار شرکتی

سوابق و تجربیات:
​​​​​​​

این شرکت تجربه ارزش‌گذاری بیش از 70 شرکت استارتاپی و غیره را در صنایع گوناگونی نظیر سلامت، فـروش آنلاین، کشـاورزی، سخت‌افزار، نرم‌افزار، مخابرات،پتروشیمی، خودرو، پرداخـت، معـدن و خدمات مالـی و... در کارنامه خود دارد. در ادامه برخی از ارزش‌گذاری‌های انجام شده توسط تیم ارزش‌گذاری فاینتک را ملاحظه می فرمایید:

سوابق ارزش‌گذاری شرکت‌های بورسی و غیربورسی 

سوابق ارزش‌گذاری شرکت‌های دانش‌بنیان

تنوع خدمات
همچنین خدمات فاینتک در حوزه ارزش‌گذاری طیف گسترده‌ای از شرکت‌ها با اهداف مختلف برای ارزش‌گذاری را به شرح زیر پوشش می‌دهد:

مجوزات و لایسنس‌ها

کارشناس رسمی دادگستری

مجوز ارزش‌گذاری از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان نهاد ارزیاب

معتمد و کارگزار رسمی معاونت علمی ریاست جمهوری در حوزه ارزش‌گذاری دارایی‌های نامشهود

فرآیند اجرایی 

​​​​​​​فرآیند ارزش‌گذاری دارای مراحلی است که درجدول زیر قابل مشاهده بوده و حدود 1 ماه زمان خواهد برد: 

تهیه گزارش امکان‌سنجی و برنامه کسب ‌وکار:
​​​​​​​
​​​​​​​
تهیه گزارش‌های امکان‌سنجی و برنامه‌های کسب‌و‌کار به دلیل اهمیتی که در راه‌اندازی کسب‌و‌کار‌ها و شرکت‌ها دارند از جایگاه ویژه‌ای در خدمات فاینتک برخوردار هستند. به همین دلیل فاینتک از تیم اجرایی و مشاورین خبره در صنایع مختلف جهت تهیه این نوع از گزارش‌ها استفاده می‌کند که در نتیجه منجر به تعریف گزارش‌های امکان‌سنجی در حوزه‌های متنوعی نظیر زیست‌فناوری، سلامت، انرژی‌های تجدیدپذیر، و … شده‌ است.

مشاور پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه:

بازار سرمایه به‌عنوان یکی از ارکان اقتصاد کشور نقش مهمی در جذب پس‌اندازها و منابع مالی کوچک مردم و تخصیص آن‌ها در جهت تأمین‌مالی طرح‌های بزرگ اقتصادی دارد. تردیدی نیست که رشد اقتصادی، توسعه رفاه و عدالت اجتماعی و گسترش سازوکارهای تأمین‌مالی درگرو رشد بازار سرمایه به‌تناسب سایر اجزای سیستم اقتصادی است. ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه ضمن کمک به رشد بازار سرمایه، به تعالی و رشد آن‌ها در فضایی رقابتی و شفاف منجر شده و نام و اعتبار آن‌ها را در جامعه ترقی می‌بخشد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک به‌منظور بهره‌مندی شرکت‌ها از مزایای بازار سرمایه ، خدمات مورد نیاز جهت پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه را ارائه می‌دهد.
پذیرش به‌صورت کلی عبارت است از فراهم شدن امکان معامله اوراق بهادار موردنظر در یکی از بازارهای بورس تهران یا فرابورس ایران که برای این منظور لازم است شرکت‌های متقاضی شرایط خود را با الزامات و مقررات مورد نظر این بازارها منطبق نمایند. انجام فعالیت پذیرش نیازمند رابطی میان بورس‌ها با ناشر است که این امر مطابق قانون بر عهده "مشاور پذیرش" است.
به طور کلی فرآیند عمومی پذیرش شامل مراحل زیر است:

مزایای پذیرش

​​​​​​​به طور کلی پذیرش شرکت‌ها در بازار سرمایه مزایای زیر را برای آن‌ها در بر دارد:

الزامات پذیرش
​​​​​​​
پذیرش شرکت‌ها شامل شرایط عمومی است که در تمامی بازارهای فرابورس مشترک است و دارای شرایط اختصاصی برای هر یک از بازارها می‌باشد. در جداول زیر این شرایط را ملاحظه می‌فرمایید.

شرایط عمومی پذیرش در بازارهای فرابورس (بازار اول و دوم)

​​​​​​​​​​​​​​فرآیند اجرایی پذیرش و خدمات فاینتک
​​​​​​​
به طور کلی فرآیند پذیرش و خدمات فاینتک در این حوزه را می‌توان در هشت فاز در نظر گرفت:
بررسی دقیق وضعیت مالی و عملیاتی شرکت و اصلاح ساختار برای پذیرش: تیم فاینتک با توجه به شناخت نقطه نظرات کمیته پذیرش و تجربیات مناسب خود در این زمینه، اقدامات مقتضی جهت باز طراحی صورت‌های مالی و مستندات و اطلاعات شرکت را صورت داده تا حداکثر انطباق با قوانین نوشته و نانوشته پذیرش انجام پذیرفته، هم‌چنین از دید سرمایه‌گذاران بازار سرمایه شرکت با بهترین وجه خود وارد بورس شود.
پذیرش شرکت در فرابورس: فاینتک با تهیه مستندات، تدوین امیدنامه، انجام مکاتبات به همراه حضور فعال در کمیته پذیرش فرابورس و دفاع از پذیرش، سختی این گام را برای شرکت به حداقل خواهد رساند.
تغییر ماهیت حقوقی شرکت و درج نماد: پس از پذیرش، اخذ مجوزات لازم از سازمان بورس و انجام اقدامات مقتضی به منظور تغییر ماهیت شرکت به سهامی عام صورت پذیرفته و نماد اختصاصی جهت انجام معاملات در بورس اخذ می‌گردد.
ارزش‌گذاری سهام شرکت: ارزش‌گذاری سهام شرکت‌ها فرآیند علمی و تخصصی است که فاینتک به عنوان یک نهاد مالی دارای مجوز ارزش‌گذاری از سازمان بورس و کارشناس رسمی دادگستری و علاوه بر تکیه گزارشات متقن ارزش‌گذاری، براساس سوابق و تجربیات متعدد قبلی خود نسبت به دفاع از ارزش برآوردی و مذاکره با ارکان بازار برای عرضه سهام با قیمت مورد نظر اقدام می‌نماید. شایان ذکر است تعیین قیمت سهام در هنگام عرضه‌اولیه عامل بسیار مهی برای سهام‌داران فعلی شرکت به شمار می‌آید به نحوی که هر درصد نوسان در قیمت می‌تواند موجب چندین میلیارد تومان افزایش یا کاهش در ارزش دارایی آن‌ها در بازار سرمایه شود.
بازاریابی سهام قبل از عرضه: با توجه به اینکه اقبال سهام‌داران حقیقی و حقوقی به سهام شرکت وابستگی زیادی به شناخت آنها از سهام دارد و این مساله روند حرکت قیمت سهام پس از عرضه اولیه را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، لذا فاینتک پیش از عرضه سهام اقدام به برگزاری جلسات بازاریابی مختلف با سرمایه‌گذاران (Roadshow) نموده و ابعاد مختلف شرکت و پتانسیل‌ها و روند آتی عملکرد آن را معرفی می‌نماید. شایان ذکر است بازاریابی خوب، افزایش موفقیت عرضه سهام به قیمت مناسب را افزایش می‌دهد.
عرضه سهام: در زمان عرضه اولیه سهام لازم است 10 تا 20 درصد از سهام شرکت (بسته به نظر فرابورس) در بازار عرضه گردد. هرچند بازه زمانی عرضه سهام توسط بورس تعیین می‌گردد اما زمان دقیق عرضه می‌تواند توسط شرکت مشخص شود. عرضه سهام در روز نامناسب که با توجه به رصد جریانات پولی بازار سرمایه، باید تعیین گردد، می‌تواند شکست عرضه اولیه را به همراه داشته باشد. لذا فاینتک با توجه به تجربیات خود در این زمینه، زمان مناسب را به شرکت جهت عرضه اولیه سهام خود پیشنهاد می‌نماید.
بازارگردانی و مدیریت قیمت سهام پس از عرضه: با توجه به ادبیات مالی که از نوسانات قیمت سهام به عنوان ریسک سرمایه‌گذاری تعبیر می‌شود، هنر فاینتک، کنترل نوسانات فوق از طریق بازرگردانی حرفه‌ای است.
عرضه‌های بلوکی سهام: پس از عرضه خرد سهام در بورس، در صورت تمایل سهامداران عمده به فروش بلوکی سهام شامل بلوک های 1، 5، 20 درصدی، فاینتک می‌تواند جذب سرمایه‌گذاران استراتژیک که پتانسیل هم‌افزایی مالی یا عملیاتی برای شرکت به همراه دارند را در برنامه خود داشته باشد.

مشاوره تأسیس نهادهای مالی

​​​​​​​
با توجه به اینکه مجموعه‌های نظیر شرکت‌های سرمایه‌گذاری و شرکت‌های هلدینگ یا مادر جهت ثبت، تأسیس و فعالیت خود نیازمند اخذ مجوز از سازمان بورس هستند فاینتک بر اساس تجربه خود در این زمینه اقدام به ارائه مشاوره در خصوص تاسیس انواع نهادهای مالی با مجوز از سازمان بورس می‌نماید.

مشاوره افزایش سرمایه

​​​​​​​
افزایش سرمایه یکی از روش‌های شرکت‌ها برای توسعه‌ی فعالیت‌ها، طرح‌های جدید و تأمین نقدینگی لازم برای اجرایی‌سازی پروژه‌ها می‌باشد. انواع روش‌های افزایش سرمایه به شرح ذیل است:
1. افزایش سرمایه از محل سود انباشته
2. افزایش سرمایه از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهام‌داران
3. افزایش سرمایه از طریق آورده نقدی سهام‌داران جدید با سلب حق تقدم از سهام‌داران قبلی شرکت
4. افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها
شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری فاینتک در ارتباط با انواع مختلف افزایش سرمایه متناسب با نیاز شرکت‌ها و همچنین تهیه گزارشات توجیهی مربوطه خدمات مشاوره ارائه می‌دهد.

ادغام و تملیک

​​​​​​​ادغام و تملیک (M & A) یک اصطلاح کلی است که به تحکیم شرکت و یا دارایی ها اشاره دارد، هر چند بنا به پویایی‌هایی که در محیط کسب‌وکار وجود دارد، ادغام و قبضۀ مالکیت همواره اتفاق می‌افتد اما در سال‌های اخیر و با توجه به وضعیت اقتصادی پیش‌آمده و سیاست‌های استراتژیک اقتصادی دولت ج.ا.ا و نیاز شرکت‌ها به تأمین منابع مالی تازه، (داخلی و بین‌المللی) جهت پیاده‌سازی طرح‌های توسعه‌ای خود،  فضای کاری گسترده‌ای در این حوزه ایجاد شده است در این راستا شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک می‌تواند مشتریان خود را از مرحلۀ اتخاذ استراتژی‌های مرتبط تا انجام تمامی رویه‌های قانونی و اجرایی همراهی نماید.

تجدید ساختار شرکتی
​​​​​​​

تجدید ساختار نوعی استراتژی شرکتی است که در آن کلیۀ ساختارهای شرکت اعم از ساختارهای قانونی، عملیاتی، مالکیتی و غیره، به منظور افزایش سودآوری و یا بهبود عملکرد سازمانی در جهت رفع نیازهای فعلی و مواجه با نیازهای آتی، دوباره سازماندهی می‌شود. از دیگر دلایل مهم تجدید ساختار می‌توان به تغییر ساختار سهام‌داری در اثر فرآیند ادغام و یا تملک و حتی واکنش در برابر یک بحران و یا تغییر عمده در کسب‌وکار نظیر ورشکستگی، اشاره کرد. شرکت مشاور سرمایه‌گذاری فاینتک با اتکا به قابلیت‌های علمی و عملیاتی متخصصان مجرب خود، طیف وسیعی از خدمات را در حوزۀ تجدید ساختار شرکت‌ها ارائه می‌دهد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اصلاح ساختار مالی و سازمانی اشاره کرد.

ما به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین برنامه را برای مدیریت دارایی و ثروت خود انتخاب و با اطمینان خاطر بیشترین بازدهی را دریافت کنید

تماس با ما

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش